| Display | N/A |
| Ram | N/A |
| OS | N/A |
| CPU | N/A |
| Stroge | N/A |
| Battery Capacity | 800 mAh |
| Name | Symphony B26 |
| Model | B26 |
| Brand | Symphony |
| Category | Feature Phone |
| Price | 0.00 Taka (approx) |
| Showroom | Find Here |
| Network Type | GSM |
| Network 2G | GSM |
| Launch Announcement | 2020 |
| Body Dimensions | 111.5 x 47.8 x 14 mm |
| Network Sim | Dual SIM |
| Display Size | 1.77 inches |
| Display Resolution | QQVGA |
| Primary Camera | 0.08 MP |
| Video | Yes |
| Audio | Yes |
| Loudspeaker | Yes |
| 3.5mm Jack | Yes |
| Bluetooth | Yes |
| Messaging | Yes |
| Java | No |
| Battery Type | Li-Ion |
| Battery Capacity | 800 mAh |
| Battery Stand by | 200 (Network Dependent) Hours |
| Battery Talk time | 8 Hours |
| Body Color | Full Black, Wine Red, Dark Blue, Full Bottle Green |
Dhaka, Bangladesh, September 15, 2020 – Xiaomi today introduced the Mi Note 10 series in Bangladesh with the launch of the Mi Note 10 Lite. The newcomer offers a flagship 6.47’’ curved AMOLED display, a versatile 64MP quad camera setup, a powerful Qualcomm® Snapdragon™ 730G SoC and a large ...
read
Smartphone brand POCO announced the launch of their new smartphone, POCO M2 Pro. Featuring a balance between performance and efficiency, the smartphone is powered by Qualcomm Snapdragon 720G and comes with a 33W fast charger in-box. Ziauddin Chowdhury, Country General Manager, Xiaomi Bangladesh said, “POCO M2 Pro offers the best ...
read
Xiaomi's Mobile Product Manager recently teased a new smartphone is on the way and now evidence is mounting that it might be the Xiaomi Civi 2 - a successor to Xiaomi Civi that launched exactly one year ago. Reports indicate that the Civi 2 will be ready to go live as early as thi ...
read